Amboss Horeca

0 %

Paslanmaz Çelik Ürün Kullanımı ve Garanti Kapsamı

Çatal Bıçak Kaşık Setleri

Amboss Paslanmaz Çelik, Çatal, Bıçak ve Kaşık setlerini belirtilen kullanım şartlarına uygun olarak kullandığınızda ömrü 100 yıldır.

Keyifli günlerde, uzun yıllar kullanmanızı diliyoruz...

Ürün Kullanımı

 • Amboss Çatal, Bıçak ve Kaşık ürünlerini ilk kullanımdan önce, bulaşık deterjanı ve sıcak su ile yıkayınız. Yüksek asit içeren; çamaşır suyu, sirke vb. kimyasalları kesinlikle kullanmayınız.
 • Ürünlerin üzerinde sudaki kireç ve minerallerden kaynaklanabilecek lekelerin oluşmasını önlemek için her yıkamadan sonra yumuşak bir bez ile kurulayınız.
 • Ürünleri kullanıldıktan hemen sonra yıkayınız. Ürünler uzun süre yıkanmadığı taktirde, yiyecek ve içecek kalıntılarında bulunan asitler, çelik üzerinde yer yer renk değişimlerine ve paslanmalara sebep olabilir.
 • Tüm Amboss Çatal, Bıçak ve Kaşık ürünlerini bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Altın ve gümüş kaplı metal ürünler bulaşık makinelerinin hassas yıkama programlarında yıkanabilmekle birlikte, ürünlerin ömrünü daha da uzatmak için elde yıkanmasını tavsiye ediyoruz.

Bulaşık makinesi ile yıkamalarda; 

 • Elektrik kaçakları ark yapıp, ürünlerin yüzeyinde bozulmaya sebep olabilmektedir. Olumsuz bir durumla karşılaşmamak için bulaşık makinenizin yetkili servisine topraklama hattı yaptırınız.
 • Kullanmış olduğunuz suyun kireç yoğunluğuna göre makinenizin tuz ayarını yaptırınız.
 • Makinenize parlatıcı koymayı unutmayınız.
 • Ürünleri makinenize yerleştireden önce, üzerindeki yiyecek içecek kalıntılarını su ile yıkayınız.

Elde yıkamalarda;

 • Çatal, Bıçak ve Kaşıkları temizlerken kesinlikle madeni tel veya fırça kullanmayınız. Fırça ve teler kullanldığı taktirde çelik üzerinde çizilmelere yol açacaktır.
 • Uygun detarjan ve yumuşak sünger kullanınız.
 • Su zerreciklerinin içinde bulunan kireç veya artık maddeler ürünlerin üzerinde leke bırakabilir. Olumsuz bir durumla karşılaşmamak için; ürünlerin nemli bırakılmamasını ve hemen kurulanmasını öneriyoruz.
 • Taşıma ve muhafaza esnasında Amboss ürünlerinin darbe alıp, ezilip çizilmemesi için üzerine ağır materyaller koymayınız.

Garanti Kapsamı

 1. Amboss Paslanmaz Çelik, Çatal, Bıçak ve Kaşık ürünlerinin garanti süresi 2 yıldır. Garanti süresi malın teslim tarihiden itibaren başlar. 
 2. Ürünlerin garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi azami 30 iş günüdür. Bu süre malın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması halinde; malın imalatçısına bildirim tarihinden itibaren başlar.
 3. Ürünün garanti süresi içerisinde malzeme hatalarından dolayı arızalanması halinde; tamiri ücret talep edilmeksizin yapılacaktır.
 4. Ürünün teslim tarihinden itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 yıl içerisinde aynı arızayı 2’den fazla tekrarlaması veya farklı arızaların 4’den fazla ortaya çıkması sonucu, üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; satıcısı, bayi, acentası, temsilciliği veya ithalatçısından birinin düzenleyeceği raporla arıza tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumunda ürün için ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.
 5. Ürünün, kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamının dışındadır.
 6. Tüketiciler şikayetleri ve itirazları konusundaki başvurularını tüketici mahkemelerine ve tüketici hakem heyetlerine yapabilirler.
 7. 6502 sayılı kanunun 11. Maddesine göre, ürünün ayıplı olmasının anlaşılması durumunda tüketici;
  • Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme​​
  • Aşıra bir masraf gerektirmediği taktirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme 
  • İmkan varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Garanti Kapsamına Girmeyen Durumlar

 1. Ürünlerin tuzlu su, çamaşır suyu, sirke veya asitli maddelerle temizlenmesi veya kaynatılması sonucunda oluşan kararma ve paslanmalar.
 2. Paslanmaz ürünler çizilebildiğinden sert maddelerle ovalanması.
 3. Ürünlerin amaç dışı kullanılması (Bıçak ile konserve açmak vb.) gibi ve kullanıcı hatasından kaynaklanan tüm bozulmalar.
 4. Ürünlerin doğrudan ateşe temas etmesi.
 5. Ürün kullanma kılavuzuna uyulmamasından dolayı meydana gelebilecek bozulmalar.
 6. Altın ve gümüş kaplama ürünlerin hassas program dışında bulaşık makinesinde yıkanması.
 7. Altın ve gümüş kaplı ürünlerin uygun olmayan ortam ve kullanım şartlarından dolayı yüzey kaplamasında bozulma ve renk değişikliklerinin oluşması.
 8. Ürünlerin mikrodalga fırında kullanılması.
 9. Garantili onarım için başvurulduğunda bu belgenin faturasının veya fotokopisinin tam veya okunaklı olarak yetkili servise ibraz edilmemesi durumunda.
 10. Garantili onarım için yetkili servise başvurulmadan önce, Amboss yetkili personeli veya yetkili servis personeli dışında birinin onarım veya tadilatından dolayı meydana gelen arızalar için Amboss ücret talep edebilir.

İade Süresi

İade süresi yasal olarak fatura tarihinden itibaren bir aydır. Bayi/Satıcı tarafndan, ürün ve model tanımlı kaşe ve tarih basılmış garanti belgesi ile fatura ve/veya fiş ibraz edilmeyen ürünler garanti kapsamında değildir.